Неділя, 13.07.2025, 15:42
Вітаю Вас Гість | RSS

Персональний сайт вчителя географії Луценко Яни Олександрівни

Категорії розділу
...Це цікаво
....Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог статей

Головна » Статті » Мої статті

Любителі природи (інсценізований захід)

Любителі природи

( інсценізований захід )

 

Мета: розширити знання учнів про воду, основні об'єкти, що її вміщують; про колообіг воли в приро­ді та його основні види; розвивати в учнів естетич­не мислення та творчий підхід до розв'язання проб­лем; сприяти розумінню єдності живого та неживого в природі: виховувати правильне з екологічної точки зору відношення до її багатств.

Обладнання та матеріали: картки із завданнями, кос­тюми героїв та казкові декорації.

Форма проведення: театралізована вистава-казка.

 

 

                                                               ХІД ЗАНЯТТЯ

 

 

I.       Організаційний момент

Заняття проводиться в актовій залі або в класі, але в останньому випадку декорується імпровізована сце­на, а учні розмішуються на своїх місцях по групах згід­но білетів, які роздаються напередодні. У білетах вка­зано ряд та місце. Сам білет складається з двох частин, які спочатку склеєні між собою. Бажано, щоб артис­ти - - герої казки (автор, чотири крапельки, Сонечко, Океан) були з інших класів —- паралельного або шос­того чи сьомого.

 

II.      Етап виклику інтересу

Ведучий. Би вже знаєте, що життя на Землі зовсім неможливе без деяких компонентів. Одним з них, ма­буть, найголовнішим, є вода-чарівниця. І ще вона, як і ви, дуже любить мандрувати. А от де на Зем­лі зустрічається ця речовина і чому вона чарівниця-мандрівниця, ми і дізнаємося, передивившись сьо­годні нашу виставу.

 

III. Актуалізація опорних знань

Ведучий. Всі ви отримали заздалегідь свої білети. І це дуже важливо, бо для того, щоб розпочалася ви­става, треба спочатку ці білети зробити діючими. За­раз членам кожної групи треба відірвати з них захисну стрічку, з окремих слів та словосполучень, написаних всередині, скласти запитання та відповісти на нього. Якщо ви правильно дасте всі відповіді, то двері до на­шої казки зможуть відчинитися.

Всього є чотири групи. Внутрішня сторона білетів має такий зміст:

1 група: білет І Як за допомогою, білет 2 —- соняч­не , білет 3 - «попадає» до, білет 4  світло, білет 5 - рослин, білет 6 — всіх живих організмів;

  1. група: білет І - Як необхідні, білет 2 — речовини, білет 3 — попадають, білет 4 — до рослин, білет 5 – з грунту, білет 6 – хімічні;

З група: білет І — станах, білет 2 — В яких , білет З фізичних, білет 4 —- існувати, білет 5 — може, білет 6 — речовина;

4 група: білет І — Які, білет 2 --- існування , білет З умови, білет 4. —- необхідні для, білет 5 — на Землі, бі­лет 6 -- життя.

У результаті відповідаємо на наступні питання:

  1. Як за допомогою рослин сонячне світло «попадає» до всіх живих організмів?
  2. Як необхідні хімічні речовини попадають до рослин?
  3. В яких фізичних станах може існувати речовина?
  4. Які умови необхідні для існування життя на Землі?

Під час відповідей потроху відкривається ширма на сцені та починається вистава.

IV. Казка

На імпровізованому листку, що плаває в річці, сидять чоти­ри подруги краплі.

Пер ш а крап л я (звертаючись до другої). Щось ти, подруга, зовсім невесела сьогодні.

Третя крапля. Та вона знов мандрувати зібралася, а батьки її не відпускають. Кажуть, що не можна от так просто від родини відриватися. Ще зарано. Треба трошки почекати.

Четверта крапля. Та дійсно ж, не можна. Ми не можемо існувати без родини. Родина наша — це вода. І де її немає, то там і нас нема.

Д р у га к р а п л я (із сльозами на очах). Одразу видно, що ти мало читаєш. Вода вона ж усюди: в морі, озері, в нашій річці, під землею. Навіть хмарини і туман складаються з води. Третя крапля (замружуючи очі). Еге ж. А знаєте, що вода навіть с у повітрі? І паші сестри-крапельки вдяг­нуті там у такі красиві прозорі сукні! І так гарно тан­цюють! От ми не можемо літати, а вони можуть. Як я їм заздрю!

Перша крапля. А знаєте, я чула, що десь високо в горах та далеко на півночі паші сестри живуть  у твердих - претвердих домівках. І самі вони такі ж тверді. Називаються ці домівки льодовиками. Вони  дуже холодні. Іноді льодовики такі великі, що покривають собою цілі острови, як, наприклад, Гренландію  або навіть Антарктиду. Це такни материк па крайньому Півдні.

 Друга крапля. Вони, мабуть, як і я. зовсім не можуть мандрувати.

Перша крапля. Ці, можуть. Іноді льодовики повзуть по схилах гір. Також вони переміщуються суходолом, а коли знаходяться біля самого берега, то можуть відламатися та попливти океаном. їх тоді називають айсбергами.

Четверта крапля. Океан, мабуть, дуже великий.  Мені мати розповідала. Вона вже там була.

Перша крапля. Так, дуже. Більше двох третин поверхні нашої планети вкрито водою -- морями та оке­анами. Вся ця вода називається Світовим океаном.

Третя к р а п л я. А я читала, що вся наша сім'я із всіма незвичайними сестрами та братами складає водну  оболонку Землі.

Друга крапля. Як же хочеться побувати по всіх цих : місцях! Потанцювати із сестрами, політати, поплавати у великому океані.

А в тор. От так от, за розмовами, паші крапельки і не . помітили, як потроху на своєму листочку-кораблі велика ріка принесла їх до океану

 Друга крап л я. Як красиво! Скільки багато води! Як весело тут! Подивіться, скільки тут плаває наших старших сестер. Вони такі веселі! Мабуть, бачили ба­гато всього цікавого.

 Сонечко. Так, вони багато бачили. Деякі з них були сніжинками, а потім плавали на айсбергах, деякі    літали у повітрі та блукали під землею. А я допомогло їм  почати свою велику мандрівку.

Друга крапля. Як не?

 Сонечко. Все дуже просто. Всьому свій час.

Автор. І сонечко почало припікати все більше і більше. Раніше наші крапельки рухалися з річкою дуже І швидко, а гут. в океані, такого руху не було. А може, І вони цього зовсім не помічати. Пройшов деякий час, і та паші подруги почали помічати, що коїться щось зовсім дивне.

Друга крапля. Дівчата, ви бачите, що в мене тепер і зовсім прозора сукня! Та така красива Ой, і у вас також! Мені так добре, що вітається, я вже можу літати!

Автор. Так крапельки нагрілися, перетворилися на пару та почати підніматися з поверхні води у повітря, їм було весело, бо попереду їх чекали великі пригоди. і А сонечко тільки дивилося на своїх нових подруг га всміхалося. Воно знадо, що побачить їх ще багато разів.

А тим часом четверга крапля, піднявшись так високо,  що їй стало дуже холодно, потрапила до хмарки, Вона побачила там багато бідолашних змерзлих сестер. Скоро їм набридло сидіти тут. у холоді, вони зібралися та й пролилися дощем назад в океан. А потім знов і на хмарку і знов - в океан. На цей раз вона зустріла тут своїх трьох сестер. Вони зраділи одна одній.

Четверта крапля. Як це ви тут опинилися? Я не  бачила вас на моїй хмарці.

Перша крапля. А ми були на іншій. А потім вітер  відніс пас далеко від океану Я разом із дощиком попала на гору з якої стекла до нашої річки. А там батьки розповіли мені, що шлях, яким я мандрувала, називається великим колообігом води. А ти кружляла малим колообігом.

Ч е г в е рта крапля. А навіщо все це?

Друга крапля, Бо не можна, щоб вола, яка с початком всього живого, зникла. Наш рух — це життя.  А я взагалі потрапила сюди іншим шляхом. І дуже цьому рада. Бо коли дощик приніс мене на землю, я спочатку злякалася, бо одразу впала у якусь ямку та опинилася під землею. Там була суцільна темрява, поки я не , дісталася підземної річки. А та річка вивела мене сюди.

Третя крапля. А я теж була під землею. Але до під­земної води не дійшла. Мене взяла до себе травинка, бо їй дуже хотілося їсти, а без води їстівні речовини не можуть добратися до зелених листочків. Травинка подякувала мені за поміч та відпустила крізь отвори в листочках знов у повітря. А там - у хмарку а потім - знов дощем та в нашу річку Виходить, я мандрувала довше за всіх. Здорово!

Океан. Доброго дня вам, мандрівниці! Я старий дідуган океан. І я дуже радий, що ви стали справжніми членами моєї великої родини. Ви пройшли шляхом перетворення, пізнали сенс життя. А ми з вами  живемо для того, щоб давати життя іншим. І життя і це буде існувати до тих пір, поки не розірветься цей  циклічний шлях — колообіг води в природі. Природа підтримує нас, а ми - її. і ще не один раз ви будете мандрувати, може, хтось з вас чотирьох навіть побачить айсберги, великі снігові верхівки та ще багато цікавого. Ми ще зустрінемося з вами і будемо роз по відати один одному та нашим глядачам все нові і нові історії. Щасти вам!

 

V. Підсумок заходу

Виховател ь. Діти, ми з вами подивилися цікаву виставу, але ж з нами не могли бути присутні всі учні школи. Так давайте намалюємо книжку в картинках, щоб її змогли прочитати всі охочі. Для нього кожна з груп проілюструє пригоди однієї з краплинок, а потім ми зробимо одну велику книжку.

Категорія: Мої статті | Додав: вчитель (07.01.2016)
Переглядів: 314 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Друзі сайту

Copyright MyCorp © 2025
uCoz